İzmir’deki seri cinayetlerin katil zanlısı H.A.’nın yakalanmasını `Polen’ in dikkatinin ve polise verdiği önemli bilgilerin sağladığı ortaya çıktı.

`Seri katil’ H.A.’nın, öldürdüğü Mustafa Has’tan önce gidip bir süre birlikte yürüdüğü Polen tarafından reddedildiği, cinayetin ortaya çıkması ardından polise giderek durumu anlatması ve eşkalini vermesiyle sonuca gidildiği ortaya çıktı.

`Seri katil’ olarak aranan H.A.’nın yakalanması ardından bir ilginç gerçek daha ortaya çıktı. H.A.’nın sorgulandığı Bozyaka’daki Cinayet Büro Amirliği’ne teşhis için gelen `Polen’ in verdiği önemli bilgilerin, cinayetlerin aydınlatılmasında önemli rol oynadığı belirlendi. H.A.’yı teşhis eden Toker’in, arkadaşı Mustafa Has’tan önce ölümden döndüğü anlaşıldı. Polen, şunları anlattı:
“O gece, Alsancak’taki `Ege Palas Oteli’ önünde yanıma geldi. Gül Sokak girişine kadar birlikte yürüdük. Restoran sahibi olduğunu ve Bodrum’da yeni yer açacağını söylüyordu. Yarım saat kadar yürüdük. `Arabam var sessiz bir yere gidelim’ dedi. Markasını sordum. `Ne olmasını isterdin’ dedi. Çok rahat tavrı vardı. Polislerden korktuğunu söylemesi ve arabasının arka sokakta olduğunu söyleyerek, beni ıssız yere götürmek istemesinden şüphelendim. Daha sonra yanından ayrılarak taksiye bindim.
Bunun ardından yaklaşık 1 saat sonra arkadaşımızın öldürüldüğünü öğrendim. Polisi arayarak yaşadığım olayı anlattım ve katilin bu kişi olabileceğini söyledim. Polislerle buluştuk. Mobese olmadığından gezdiğimiz yerlerde güvenlik kamerası görüntüsü aradık. sağlıklı bir görüntü bulunamayınca eşkalini çizdirdim. Yakalanmasına ben aracı oldum. İzmir halkı rahat uyusun.”
“POLİS BİZİ UYARMIŞTI”
Seri cinayetlerle ilgili yakalanan H.A.’yı teşhis ederken kanının donduğunu dile getiren Polen, “Dün eve gittiğimde hiç uyumadım. Tuvalete bile gidemedim. 6 kişi arasında onu teşhis ederken de çok korktum. Onu tanıdım. Bu kişi benim katilim olacaktı. Benim anam ağlayacaktı. Ama polislerin o gece bizi `Seri katil var, dikkatli olun’ diye uyarması tedbirli olmamızı sağladı. Beni ölümden kurtardı. Bugün yaşıyorsam polisin sayesinde. Onlara teşekkür ediyorum” dedi.
Toker son olarak, “Arkadaşım öldü, suçsuz insanlar öldü, başkaları da öldürülebilirdi. Travesti olabilirim ama önce insanım. Üzerime düşen vatandaşlık görevimi yaptım. Umarım herkes böyle duyarlı olur” diye konuştu.

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.