New York'ta ''sevmeyi sev, nefretten nefret et'' kampanyası

New York’ta son zamanlarda art arda gay’lere yönelik saldırılar ve yükselen etnik tansiyon üzerine şehir yönetimi, "Sevmeyi sev, Nefretten Nefret Et" (Love Love, Hate Hate) kampanyası başlattı.15 Ekim 2010, Cuma
(Turkish Journal)

New York’ta son zamanlarda art arda gay’lere yönelik saldırılar ve yükselen etnik tansiyon üzerine şehir yönetimi, "Sevmeyi sev, Nefretten Nefret Et" (Love Love, Hate Hate) kampanyası başlattı.

New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg ve Belediye Meclisinin eşcinsel Başkanı Christine Quinn, yeni kampanyayı birlikte başlattılar.

Bronx merkezli Latin King Goonies adlı sokak çetesinin, 3 kişiye eşcinsel oldukları gerekçesiyle işkence yaptığının ortaya çıkması ve eyalet valiliği seçiminde, tutucu adayın eşcinsellere yönelik ayrımcı yaklaşımı son günlerde şehir gündemine damga vurdu. Yine son aylardaki cami tartışması da şehrin bazı inanç ve milletleri kısıtladığı gibi yanlış imajın yayılmasına neden olurken, şehir içinde de tansiyonu yükseltti.

Christine Quinn, ‘’New York’un, herkesi kabul edebilen ve sevebilen bir şehir olmaya devam ettiğini göstermek zorundayız’’ dedi.

Belediye Başkanı Bloomberg de, ‘’Love love, hate hate’’ sloganının yer aldığı posterlerin 22 ekim'den itibaren birçok belediye otobüsü ve toplu taşım duraklarına asılacağını söyledi. 

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.