T24 - Fethullah Gülen cemaatinin kurumsal yüzü olarak bilinen Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı öncülüğünde Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın da katılımıyla yapılan aile konferansının sonuç bildirgesinde eşcinsellik "hastalık" olarak nitelendirildi. Antalya'da yapılan "Din, Gelenek ve Modernite Bağlamında Bir Değer Olarak Aile" konulu konferansın akademisyen katılımcılarının yayımladığı ortak bildirgede, aile içi cinsel ilişki (ensest) ile eşcinsellik aynı düzlemde değerlendirildi. Bildirgede, "Eşcinsellik ve aile içi zinaya (ensest) karşı yeterli tedbirlerin alınmasını talep ediyor, her toplumu tehdit eden bu hastalıkların önüne geçmek için elbirliği ile çalışılmasını destekliyoruz" ifadesi kullanıldı. Kürtajı önleyecek politikaların desteklendiği, "doğal evliliklere dayalı çocukların çoğalmasının" talep edildiği bildirgede, "Din temelli nikâhın küçümsenmesini ve meşru sayılmamasını eleştiriyoruz" dendi. Açılış konuşmasını kadın aile ve sosyal hizmetlerden sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın yaptığı konferansa Rusya'dan katılan parlamanter "evliliklerin artık tarihe karıştığını" söylerken Ukrayna temsilcisi "Aileler yıkılıyor" dedi.


-Eşcinsellik ve Aile içi zina (ensest)ya karşı yeterli tedbirlerin alınmasını talep ediyor, her toplumu tehdit eden bu hastalıkların önüne geçmek için elbirliği ile çalışılmasını destekliyoruz. Devamı:  Eşcinsellik hastalığına karşı önlem alınsın! - T24

İlgili Haberler: Homofobi, transfobi ve kürtaj yasağı kurumsallaşıyor | Marksist.org
Eşcinselliği hastalık ilan ettiler
Konferansın sonuç bildirgesi ise "Tüm ulusların yeni nesillerinin sağlıklı, verimli ve sevgi dolu yetişmeleri için doğal ailenin yapısının erkek ile kadının evliliğine dayandığına inanıyoruz" cümlesiyle başlıyor. Eşcinsel ilişkilerin ve evliliklerin şiddetle reddedildiği bildirgede, ısrarla 'doğal' evlilik vurgusu yapılıyor.
Bildirge "Eşcinsellik ve aile içi zinaya (ensest) karşı yeterli tedbirlerin alınmasını talep ediyor, her toplumu tehdit eden bu hastalıkların önüne geçmek için elbirliği ile çalışılmasını destekliyoruz" gibi akıl almaz ifadelerle sürüyor; eşcinselliğin hastalık olduğunun altı bir kez daha çiziliyor.


 

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.