İngiltere'nin South Shields kasabasındaki St Lawrence the Martyr (Şehit Aziz Lawrence) Kilisesi rahibi Martin Wray, tam üç aydır 'hastalık izni' nedeniyle görev yapamıyor.Oysa söz konusu hastalık iznine yol açan şey, geçtiğimiz Ağustos ayında 'hayır amaçlı' bağış toplamak için yapılan bir gecede rahibin kadın kılığına girerek cemaatin büyük tepkisine neden olması.
Aslında eğlenceli bir parti havası içinde geçmesi planlanan gecede çekilen bir fotoğraf, bölgenin yerel medya organı Shields Gazette'de yer alınca ortalık karıştı.
Reverend Wray'in gay olduğu ve geçtiğimiz Mayıs ayında partneriyle 'resmen' evlendiği bildiriliyor.
İsminin verilmemesini rica eden bir kilise üyesi ise "Gazetede böle bir fotoğrafın çıkmış olması, rahibin 'asla izin vermemesi gereken' bir şeyler olmuş olduğunun kanıtı. Rahip bu nedenle özür diledi ama bu olay vesilesiyle, rahip hakkında daha önceden var olan şikayetler de ortaya dökülmeye başladı" diyor.
Bu olaydan sonra cemaat rahibi bir daha görmedi ama düzenli olarak toplanmaya ve ibadetlerini yerine getirmeye devam ediyorlar. Rahibin bundan sonra nasıl bir tavır alacağı ve hayatıın geri kalanında ne gibi işlerle uğraşacağı şimdilik bilinmiyor.

Kaynak:Milliyet

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.