Deniz Tarcanoğlu isimli bir bayan izleyicinin dün Taner Ulutaş ve Kartal Harman moderatörlüğündeki Gündeme Bakış programında ortaya attığı iddialar, gündeme bomba gibi düştü.
Transeksüel olduğunu ve 14 yıl önce bir operasyon geçirdiğini ifade eden Tarcanoğlu, ameliyatını gerçekleştiren ve şu anda Ulusal Birlik Partisi’nin Mağusa milletvekili olan bir doktor tarafından tecavüze uğradığını iddia etti.

Ada TV’de yayınlanan ve moderatörlüğünü Taner Ulutaş ve Kartal Harman’ın yaptığı Gündeme Bkış programı dün bir izleyiciden gelen iddialarla gündemde bomba etkisi yarattı. Programın moderatörlerinden Kartal Harman’a, bir sosyal paylaşım sitesi üzerinden şikayetini dile getiren Deniz Tarcanoğlu, 14 yıl önce geçirdiği ameliyattan sonra şu anda UBP’nin Mağusa’dan vekili olan bir doktor tarafından tecavüze uğradığını iddia etti.

‘BENİ ÖZEL KLİNİĞİNE ÇAĞIRDI’
14 yıl önce ameliyat olmak için söz konusu doktor tarafından kullanım dışında olan kliniğine çağrıldığını iddia eden Tarcanoğlu, tedavi süreci boyunca henüz tedavisi tamamlanmadan bahse konu doktor tarafından tecavüze maruz kaldığını söyledi.

‘POLİSE GİTMEMEM İÇİN BASKI YAPTI’

Maruz kaldığı olaydan sonra söz konusu doktor tarafından polise gitmemesi için baskı gördüğünü de ifade eden Tarcanoğlu, ‘toplum baskısından ötürü o dönem polise gidememiştim. Zaten söz konusu şahıs bana elinin, kolunun uzun olduğunu söyleyerek, polise gitmem durumunda beni pişman edeceğini söylemişti’ dedi.

‘AİLEM DAHİ BUNU BİLEMEDİ’

İçinde tuttuğu bu olayın yükünü yıllardır tek başına sırtlamak zorunda kaldığını ifade eden Tarcanoğlu, psikiyatristler sayesinde bu olayı gün yüzüne vurmayı başardığını belirtti. ‘Şu an kuşlar kadar özgürüm ve bunu gayet rahat bir şekilde söyleyebiliyorum’diyen Tarcanoğlu, ailesinin dahi bu olayı ilk kez program vasıtasıyla öğrendiğini, o günleri düşündükçe hala ilk günkü gibi aynı endişeyi yaşadığını da sözlerine ekledi.

Gündem Kıbrıs

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.