Bir gecede muhafazakarlaşan eşcinseller - Dipnot.Tv

Dipnot.tv yazarı Yiğit Karaahmet'in muhafazakarlaşan eşcinsellere de Ezgi Başaran'ın yazısına da itirazı var
Az önce uyandım. Günlük yayınlanan basılı paçoz Türk matbuatını incelerken bir de ne göreyim dün geceden bu yana eşcinseller birden muhafazakarlaştığını öğrendim.
Radikal’de Ezgi Başaran yine harika bir analistliğe soyunarak, ‘eşcinsellerin sık kullandığı sosyal ağların başında gelen’ hadigayri.com’un yaptığı bir ankete dayanıp eşcinsellerin partilere göre oy oranlarını açıklamış.


CHP birinci ama Gülben Ergen’den araklarsak eğer sürpriz sürpriz sürpriz aşkım AKP’nin de oy oranları artmış. İnanır mısınız MHP bile oylanıyor.
Bunun üzerine Radikal hemen göndere gökkuşağı bayrağını çekmiş ve altına ‘Muhafazakar eşcinseller: AKP’nin kemik oyu var!’ manşetini patlatmış.


Öncelikle şu eşcinsellerin sık kullandığı sosyal ağların başında gelen hadigayri.com nedir acaba diye düşündüm?
Çünkü neredeyse 30 yıldır bu sektördeyim (sektör derken anladınız siz ne olduğunu?) , ömrümün büyük bir kısmı bu tür sosyal sitelerde uzun vadeliden tek geceliğe münasip bir kısmet ayarak geçti, hala haftalık iş periyodumun dörtte biri uyduruk sitelerde chat yaparak geçiyor…
Ben bu isimde bir sitenin camiamızda sık kullanılanlar arasında olduğunu Başaran’ın yazısından öğrendim.
Hayatımda ilk kez duyduğum bu sık kullanılan siteye girip baktım.
Haftanın en beğenileni klasmanında, Başaran’n yazısının büyükçe alıntılandığı bölümün sağ üst tarafında bir çocuk var. 23 yaşında. Kaslı. Artık onun için sık sık girmeyi düşünüyorum bu siteye.
İsterseniz MSN sohbetlerimizi yayınlarım. Ayrıca isterseniz o çocukla bazen politika da konuşuruz onu da yayınlarım.
Ama bu siteye sadece bunun için girerim, siyasi görüşlerimi oradan baz alıp oluşturmam.
Düşünüyorum da ben de kurayım yarın bir site. Orada hemen bir anket attırayım, sonra da bunu aklı havada gazetecilerimize mail atarak duyurayım.
Sazan çok zaten. Biri mutlaka oltaya gelir. Sonrada onunla ‘Ay ne muhafazakarlaşıyoruz inanamazsın. Bizde her tür kemik var. Kemik oy da var. O oylar da AKP’ye’ diye döşeneyim.
Kimse yemezse en azından elimde Ezgi Başaran var. O mutlaka yer.
Ezgi Başaran’ın sorunu her şeyi çok iyi bildiğini sanması ve her şey hakkında mutlaka bir fikri olması. Ama maalesef öyle değil.

Bu Ezgi Başaran’ın eşcinsellik hakkında okuduğum ve cehaletini yakaladığım ikinci makalesi. Diğeri de VJ Bülent olayıyla alakalıydı. Homofobi yüzünden işinden kovulan VJ Bülent için ‘Neden bu konuyu bu kadar büyütüyoruz. Doğru mu bu?
Eğer eşcinsellere bir rol model bulacaksak bu Ahmet Yıldız olmalı’ özetli makalesi hala gözümün önünde.
Sanki homofobinin bir dozu ve kişisi varmış gibi...
Sanki herkes özgür olmalı ama bazılarımız daha özgür olmalı gibi…
Ve bu iddiası onu gözümde arada bir Nagehan Alçı’yla aynı kefeye koyuyor maalesef.
Cici ve güzel kızlar.
Biri dalgalı diğeri düz fönlü medyamızın şekerleri onlar. Onları sevmeli ve korumalıyız aslında. Tıpkı Hasan Pulur gibi onlar da bir başka değerimiz.
Ezgi Başaran’a birkaç site daha tavsiye edeyim onlarla da konuşsun. Belki oradan da başka bir anket sonucu daha çıkarır.
Belki o anketlerden çıkacak sonuçlarla ‘Görüyor musunuz AKP o kadar da kötü değil. Eşcinsellerin kemikleşmiş oyu bile onlara gidiyor’ mantığını destekleyecek donelere ulaşabilir.
Eşcinsel hakları en yeni politik şık tavır ya. Ne bulursak giyelim üstümüze.
İster çapımıza küçük gelsin, ister ölçülerimizin ve kapasitemizin üç beden büyüğü olsun.
Ne fark eder?

At atabildiğin kadar. Burası Türkiye!

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.