CHP Manisa Milletvekili adayı Özgür Özel, "Etnik ve inanç farklılıklarımızı ayrımsız sahiplenecek, gelişmenin, hoşgörünün ve barışın Türkiye'sini kuracağız" dedi.
CHP Manisa Milletvekili adayı Özgür Özel, seçim çalışmaları kapsamında Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Barbaros mahallesini ziyaret etti. Vatandaşlarla sohbet eden, sorunlarını dinleyen Özel, buradaki konuşmasında iktidara gelmeleri durumunda Roman vatandaşların sorunlarının giderecek projeler üreteceklerini ifade etti. Özel şöyle konuştu:
"Türkiye'de bir tane yoksul vatandaş kalmayacak, bizim sözümüz bu. CHP iktidarında bu böyle olacak. Bu kardeşlerimizin çocukları buralarda yaşamayacak, diğer çocuklar gibi onların da hakları var. Etnik ve inanç farklılıklarımızı ayrımsız sahiplenecek, gelişmenin, hoşgörünün ve barışın Türkiye'sini kuracağız. Yurttaşlarımızın kültürel haklarını çoğulculuk anlayışı çerçevesinde güvence altına alacak ve farklı kimliklerin özgürce yaşamasını sağlayacağız. Toplumsal barışı yüceltecek, ön yargıları ortadan kaldıracağız. Toplumsal dayanışma ve kardeşlik duygularını güçlendireceğiz. Irk veya etnik köken, din veya inanç, engellilik, yaş ve cinsel yönelim temelindeki ayrımcılıkla ilgili AB müktesebatını hızla iç hukukumuza aktaracağız. Herkesin eşit yurttaş olmaktan kaynaklanan tüm haklarını eksiksiz kullanabilmesini sağlayacak, her türlü ayrımcılığa son vereceğiz. Kültürel haklara saygı içinde toplumsal bütünleşme yaklaşımını benimseyeceğiz. Toplumsal huzur ve barışın teminatı olan kültürler arası etkileşim ve paylaşımı sağlayacağız."

Kaynak

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.