1. gercek duygusal askin, sadece ve sadece homoseksuel ciftlerde mumkun olmasi durumudur. sebebi cok basittir; bir erkek ve bir kadin ask yasadigi zaman ortaya cikacak bir sonuc, bir amac vardir. turu, yani insan turunu devam ettirmek. halbuki gay ciftlerde iliski sadece iki kisinin birbirinin yakinligindan hoslanmasi, ortaya bir sonuc cikarmadan, bir beklenti icinde olmadan, sadece kendilerinden zevk almasindan ibarettir. gercek ask da budur.
  (doyouthinkyoucantell, 10.05.2011 11:08)
 2. "o zaman biz yanlış yapıyoruz, hadi hepimiz gay olalım" temalı bir düşüncedir. tercih senin tercihindir tabi ama, bahsettiğin şekilde gerçekleşen aşkın asıl aşk olduğunu kesin bir dille söylemek, normal tercihlere sahip insanlara yapılan bir haksızlıktır.

  edit: normal tercihi tabi ki toplumun genelinin kullandığı tercihe göre genelliyorum. adı üstünde genelliyorum çünkü toplumun geneli böyle yapıyor. toplumun geneli gay olsaydı o zamanda normal olan o olurdu, çünkü geneli gayliği seçmiş olurdu bilmem anlatabildim mi ?
  (Gosili, 10.05.2011 11:11 ~ 11:34)
 3. (bkz: plato)
  (bkz: symposium)
  (doyouthinkyoucantell, 10.05.2011 11:12)
 4. (bkz: normal tercih)
  (bkz: anormal tercih)
  (bkz: kime göre neye göre)

  böyle bir genelleme yapılamaz efenim. elbet iki gay arasında da aşk yaşanabilir ama bu heteroseksüellerin gerçek aşk yaşamadıkları anlamına gelmez. aşk, sevgi tamamen insanın tercihlerine bağlıdır. homofobi kadar heterofobi de bir çeşit hastalıktır. ayrıca gönül kimi severse güzel odur. haydi bakalım.
  (funkymonarch, 10.05.2011 11:19)
 5. bir miktar testosteronla, düzenli hormon desteğiyle sona erecek aşktır. yine de sevimliler tabi.
Uludağ sözlük

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.