Homofobi Karşıtı Buluşma serisi, 4 Mayıs Çasrşamba günü Galatasaray Üniversitesi’ne misafir oldu. Kaos GL’den Ali Erol’un konuşmacı olduğu buluşmada heteroseksizme karşı verilen mücadele konu edildi. Erol eşcinsellerin, suçu olmayan suçlu olarak görüldüğünü söyledi.
Kaos GL’nin üniversitelerde düzenlediği Homofobi Karşıtı Buluşma serisi, 4 Mayıs Çasrşamba günü Galatasaray Üniversitesi’ne misafir oldu. Kaos GL aktivisti Ali Erol’un konuşmacı olduğu buluşmada heteroseksizme karşı verilen mücadele konu edildi. Erol eşcinsellerin, suçu olmayan suçlu olarak görüldüğünü söyledi.
 
Mizrabi Cihangir Balkır’ın haberi
 
Galatasaray Üniversitesi Şükrü Sarı Salonu’nda gerçekleştirilen Homofobi Karşıtı Buluşma GSÜ öğrencileri ve akademisyenlerinin katılımıyla 4 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşti. Temel eksenini homofobi karşıtı mücadele oluşturan buluşmalar bir önceki gün Boğaziçi Üniversitesi’nde Akademik Forum olarak düzenlendi.
 
Ali Erol’un konuşmasıyla başlayan toplantıda ilk vurgulanan konu; eşcinsellerin, homofobi tartışmasının nesnesi olmaktan çıkıp öznesi konumuna geçişleri oldu. Homofobi tartışmasının ilk olarak akademide, eşcinsellerin konu edilerek yapılmaya başlandığını söyleyen Erol, kamuoyunda eşcinsellerin kendilerinin bu konuyu konuşmaya başlamalarının aynı zamanda tartışmanın hastalıktan hak arayışına geçişini de sağladığını aktardı. Bu geçişin doğrusal olmadığının ayırdında olmak gerektiğini de söyleyen Erol, bugün hâlâ eskiden kalan dezavantajlar olduğunu ve söz ettiğinin sarmal, çok katmanlı bir ilerleyiş olduğunu sözlerine ekledi.
KaosGL

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.