Lambda İstanbul, İstanbul LGBTT, Morel Eskişehir'in üyelerinin de aralarında bulunduğu yüzlerce kişi, eşcinsellerin toplumda kabul edilmesi için Taksim'de "Onur Yürüyüşü" gerçekleştirdi.
Eşcinsellerin toplumda kabul görebilmek ve cinsel kimlik nedeniyle işlenen cinayetlerin son bulması için Taksim'de düzenlediği 'Onur Yürüyüşü'ne bağımsız milletvekilleri Sebahat Tuncel, Sırrı Süreyya Önder ve Ertuğrul Kürkçü de destek verdi. Taksim Meydanı'ndan Tünel'e kadar süren yürüyüş, renkli görüntülere sahne oldu.

Lambdaistanbul, İstanbul Lgbtt, Morel Eskişehir gibi çeşitli eşcinsel örgütleri üyesi binlerce kişi, akşam saatlerinde Taksim Tramvay Durağı'nda toplandı. "Susma haykır eşcinseller vardır" "Buradayız alışın" şeklinde sloganlar atarak, Tünel Meydanı'na kadar yürüyen gruba, İstanbul bağımsız milletvekilleri Sebahat Tuncel, Sırrı Süreyya Önder ile Mersin Bağımsız Milletvekili Ertuğrul Kürkçü de destek verdi. Yürüyüş sırasında pankart ve dövizler taşıyan grup, gökkuşağı renklerinde büyük bir bayrak da açtı.Kaynak Tamamı TuruncuTime

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.