Her yıl Avrupa'nın başka bir kentinde düzenlenen eşcinsel hakları yürüyüşü 'EuroPride' bu yıl Roma'da gerçekleştirilecek. Çılgınlıklarıyla gündemden düşmeyen, biseksüel şarkıcı Lady Gaga da organizasyon kapsamında konser verecek.


ntvmsnbc ve Ajanslar
Güncelleme: 18:14 TSİ 09 Haziran. 2011 Perşembe
ROMA - Bir milyondan fazla eşcinselin katılması beklenen 'EuroPride' yürüyüşü Cumartesi günü İtalya'nın başkenti Roma'da yapılacak.
Eşcinsellerin haklarını aramak için gerçekleştireceği yürüyüş, başkentin merkezindeki Piazza Dei Cinquecento'da yerel saatle 16.30'da başlayacak, Circo Massimo Arenası'nda son bulacak. Saat 21.00'da ise Lady Gaga arenada sahne alacak. Yürüyüşe katılıp katılmayacağı henüz netlik kazanmayan popun kraliçesi, yarım saatlik mini konserine, eşcinsel haklarıyla ilgili bir de konuşma ekleyecek.
İTALYA HÜKÜMETİNE MESAJ VERECEKOrganizatörler tarafından Lady Gaga'ya İtalya'nın eşcinsellere karşı bakış açısıyla ilgili bilgi verildiği belirtildi. Bu nedenle konuşması sırasında Lady Gaga'nın, eşcinsellerin evlenmesine izin vermeyen ve bir homofobi (eşcinseliğe karşı duyulan korku) yasası olmayan İtalya'ya bir mesaj vermesi bekleniyor. Ünlü şarkıcının yeni albümü Born This Way'den parçalar seslendireceği belirtildi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25221736/

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.