KIBRIS
   Lefkoşa’da surlariçinde faaliyet gösteren Demir Pansiyon’da önceki gece doğaya aykırı cinsi münasebette bulundukları gerekçesiyle gözaltına alınan A ile H dün mahkemeye çıkarılarak tutuklandı.
   A’un ikamet ettiği pansiyon odasında önceki gece meydana gelen ve komşuların şikayette bulunmaları üzerine polisin bilgisine geldiği belirtilen olayla ilgili olarak soruşturma sürüyor.
 Daha önce de eve erkek getirdiği gerekçesiyle polise şikayet edildiği söylenen zanlı A, mahkemede “Ben bekar bir adamım, iftira ediyorlar” diye konuştu.
   Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Fatma Şenol’un huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında iddia makamı Başsavcılık adına Savcı Aliye Özçınar ve zanlılar A ve H şahsen hazır bulundfu.
   Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Ercan Atasay, iddia makamının tanığı olarak yeminli şahadet verip olguları aktardı.
   Polis memuru Ercan Atasay, zanlılar A ve H’ın 20 Temmuz 2011 tarihinde Lefkoşa’da meydana gelen ‘doğaya aykırı cinsi münasebette bulunma’ suçuyla methaldar olduklarını söyledi.
   Demir Pansiyon’da 31 numaralı odada zanlı 1 A’un yatak odasında zanlı 2 H. ile doğaya aykırı cinsi münasebette bulunma suçu işlediklerini kaydeden Ercan Atasay, bölge sakinlerinin şikayeti üzerine zanlı 1 A’un söz konusu pansiyonda, zanlı 2 H.’ın ise parkta tespit edilerek mahkeme emriyle tutuklandıklarını vurguladı.
   Ercan Atasay, daha önce de odasına erkek aldığına dair A aleyhinde polise şikayetler geldiğini ifade etti.
   Zanlılar aleyhinde başlatılan soruşturmanın devam ettiğini kaydeden polis memuru Atasay, zanlıların poliste 1 gün tutuklu kalmasını talep etti.
   “Ben bekar bir adamım” diyen zanlı A, kendisine iftira atıldığını söylerken, zanlı H, tutukluluk talebine itiraz etmedi.
   Tutukluluk talebine itiraz edilmemesi üzerine Yargıç Fatma Şenol, zanlı A ve H’ın 
1 gün poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.
5 yıla kadar hapislik olabilir
   KKTC’de Fasıl 154 Ceza Yasası’nın 171’inci maddesine göre, doğa kurallarına aykırı olarak herhangi bir kişi ile cinsi münasebette bulunan bir erkek veya bir erkeğin kendisi ile cinsi münasebette bulunmasına izin veren herhangi bir kişi, ağır bir suç işlemiş sayılıyor ve bu suç için yasada 5 yıla kadar hapislik öngörülüyor.

DN: Gazetede ayrıca zanlı (!) diye bahsedilen iki kişinin ad ve soyadları açıkça yazılmış. Bu nedenle linkini paylaşmak istemedim.

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.