• bade
  • 16 saat önce düzenlendi
   
  kanadada transeksüel olarak yaşam nasıl?eğitim aldıgın takdirde mesleğini yapabiliyor musun?insanların ve devletin genel bakışı nasıl bilgisi olan var mı?
 1.  
  Burada gordugum ve yasadigim kadariyla bayan,cocuk,hayvan,ve escinsel olanlara karsi mukemmel bir anlayis var onlara gore guzel kanunlar olusturulmus... Mesleki konulari pek bilmem ama,devletin bakisi sicak,dislama felan yok,cunku hergun gazetelerde okuyoruz...
 2.  
  Yasal olarak kimse karisamaz ayrimcilik yapamaz. Yasam cok rahat olabilir. Ancak edindigim izlenime gore egitimini aldiginiz yada alacaginiz dalda is bulmak biraz riskli olabilir.
  • bade
  • 14 saat önce
   
  yorumlarınız için teşekkür ederim peki vatandaşı olmadan dil eğitimi için geldiğimde bu haklardan yararlanabilir miyim?transeksüel olarak devlete sıgınabilir miyim?bilgisi olan var mı?
 3.  
  Tabi ki yapabilirsiniz. Transeksuel olarak Turkiye'de yasamanin zorluklarindan bahsedip, transeksuellere saygi duyulmadigi gibi ayrimcilik yapildigini, toplumdan dislandigini anlatip bunlara ilaveten nefret cinayetlerini de eklediniz mi olabilir. Eminim burda cok daha rahat bir hayat surersiniz. Sansiniz bol olsun.. 
   

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.