Geçen Salı Haber Vaktim adlı gazetede (aslında dilim varmıyor gazete demeye) ;İstanbul Modern'de söyleşiye katılacak Küçük İskender için bir haber yayınlandı. Başlık aynen okuduğunuz gibi "İstanbul Modern'de Küçük İ. Skandalı"

Sözümona onlar için bu bir saldırı tekniğiydi. Halbuki o sürekli bahsettikleri diğmalarına biraz oksijen girmiş olsaydı, bunu bu yolla yapmazlardı.

HEM EŞCİNSEL HEM KEMALİST

Küçük İ'yi İstanbul Modern'in çağırması toplum mühendisleri ve muteber sosyologlar tarafından duyarlı müslümanlara karşı saf zihinleri ifsad etme gayesiyle yapılan provokatif bir girişim olarak gösteriliyor. “Gençleri Anıtkabir'e saygı duruşuna götürüyorum” diyen eşcinsel Kemalist Küçük İ., Mustafa Kemal'in dışında (işi sağlama almayı bilir) her şeye karşı anarşist tavır takındığını da göstermişti.

Merak ediyorsanız tamamına; buradan ulaşabilirsiniz. 


Bugün organizasyonu yapan sabitfikir'den kınama geldi.

Sabit Fikir ve İstanbul Modern olarak Temmuz’dan bu yana sürdürdüğümüz Sözünü Sakınmadan adlı edebiyat etkinliğimiz ve bu haftaki konuğu küçük İskender hakkında kimi yayın organlarında çıkan yakışıksız ve provokatif yazıları, tüm edebiyatseverler adına kınıyoruz.


Yıllardır edebiyat dünyasına önemli katkılarda bulunan değerli bir edebiyatçıyı ve özenle düzenlediğimiz bu etkinliği desteklemek için herkesi Perşembe günü saat 19:00’da İstanbul Modern Bahçe’de buluşmaya davet ediyoruz.


Saygılarımızla,

Sabitfikir.com
 

Ücretsiz rezervasyon için:
etkinlik@istanbulmodern.org

 

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.