Aşağıdaki kısa bir Türkçe özetini sunmuş olduğumuz makale Scott Piro tarafından kaleme alınmış olup, 21 Aralık 2011 tarihinde huffintonpost.com adresinde yayınlanmıştır.
2007 yılında İsrail Dışişleri Bakanlığı “Çatışmanın Ötesi” ismiyle bir Halkla İlişkiler çalışması faaliyetini uygulamaya koydu. Bu çalışmanın amacı İsrail’i aşırı dincilerin yaşadığı bir çatışma bölgesi olarak gösteren imajdan kurtarıp, zenin bir kültüre, yüksek teknolojiye ve Batı değerlerine sahip normal bir ülke olarak göstermekti.
Bu gibi çalışmalar, ABD, Kanada, Fransa, Yeni Zelanda gibi köklü demokrasilerden, Tanzanya, Kolombiya ve Guatemala gibi gelişmekte olan ülkelere kadar bir ülke tarafından yürütülüyor. Dolayısıyla nu sadece İsrail’e özgü bir faaliyet değil. Filistinlilerde bu sene ABD’de bazı Halkla İlişkiler şirketleri ile ortak çalışarak benzer bir halkla ilişkiler faaliyeti yürüttü.....
......Aslında İsrail, bölge ülkeleri dışındaki Batılı ülkelerle de karşılaştırıldığında, eşcinsel hakları konusunda bir çok ülkenin önünde yer alıyor.


Haber Bağlantıları;
Kaynak-Tamamı http://israilblogu.com/

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.