Vatan Gazetesi'nin bugünkü manşetlerinden biri; Mustafa Mutlu'nun, Genelkurmay İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Baki Kavun'la yaşadığı "erdem" tartışmasını alevlendirmek için kullandığı başlıktı.


Bu haber LGBT'lerin askere alma süreci içerisinde yaşadıklarını/yaşayacaklarını etkilemesi açısından önemli fakat, yazıyı okuduğunuzda yazarın derdinin bu olmadığını anlıyorsunuz.

Bağcı kavga ederken, biz üzümünü yiyelim. 

Genelkurmay, Zenne’deki korkunç iddialar hakkında neden açıklama yapmıyor?
Geçen hafta vizyona müthiş bir film girdi; izlemediyseniz bile eminim ki duymuşsunuzdur! Ayrıca; entelektüel bir subay olarak mutlaka izlemenizi öneririm. Senaryo, yönetim, çekimler, oyunculuk ve müzik gerçekten mükemmel...

Adı, Zenne...

Konusu; sizin mesleğiniz için hayli zor... Ama böylesine yüce bir kurumun basın sözcülüğünü üstlenmiş bir “komutan” olarak, bu filmdeki “iddialara” açıklık getirme görevinin de zat-ı âlinize düştüğüne inanıyorum.
 ...
Bu “sessizlik” ne anlama geliyor Sayın Kavun?

İnanmak bile istemiyorum ama böyle bir uygulama gerçekten var mı?

Varsa bu, Anayasa’daki ve İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’ndeki kişilik haklarına tecavüz anlamına gelmiyor mu?

Bu insanlık dışı ayıba katılanların, izin verenlerin ve bunları uygulayanların, Irak’taki ya da Afganistan’daki esirlere cinsel tacizde bulunan ABD’li askerlerden ne farkı kalıyor?

Ve siz; koskoca Türk Silahlı Kuvvetleri yönetimi olarak, böylesine küçültücü bir iddiaya nasıl oluyor da hâlâ yanıt verme gereği duymuyorsunuz?
DN: An itibariyle, Vatan'da yazyıla ilgili 23 yorum var ve 2 si hariç, hepsi de Tsk ve hükümetle ilgili.Haber Bağlantıları;
 Genelkurmay, Zenne’deki korkunç iddialar hakkında neden açıklama yapmıyor?
Genelkurmay’dan arayıp, ‘erdem’imi sorguladılar..

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.