Homofobi ve Transfobi Karşıtı Mahalle Buluşmalarının ilki Yeşil Ev’in ev sahipliği ile 20 Nisan Cuma günü 18:00’de Yenişehir’de.
Homofobi  ve Transfobiye Karşı Mahallelerde Buluşuyoruz

“Eşcinsel gettolar değil, kentin tamamını istiyoruz!” şiarıyla yıllardır metropollerin belirli alanlarına kıstırılmayı reddeden Kaos GL Derneği, Homofobi ve Transfobi Karşıtı Buluşma kapsamında mahalle buluşmaları organize ediyoruz.
“Mahalle Buluşmaları” ile homofobi ve transfobi karşıtı hareketin gündemi Ankara’nın farklı bölgelerine taşıyacağız.
Kaos GL, homofobi ve transfobi meselesi ile cinsiyetçilik, milliyetçilik, ırkçılık, militarizm arasındaki bağlantılara dikkat çekince, “Homofobi kimin meselesi?” sorusu sivil toplumun farklı kesimlerinde sahiplenildi.
Farklı ayrımcılıklar arasında bağlantılar kurmaya çalışan Kaos GL Derneği olarak, söz konusu ayrımcılıklara karşı mücadele pratikleri ve özgürlük mücadeleleri arasında yatay ağlar örmeyi hedefliyoruz.
Homofobi Karşıtı Buluşma boyunca, Ankara yerelinde Çankaya, Mamak, Keçiören, Batıkent, Sincan bölgelerindeki demokratik kitle örgütleri ile ortaklaşa sohbet ve atölyeler düzenleyeceğiz.

Siz de kendi yerelinizde Kaos GL’yi konuk etmek. Birlikte tartışıp, birlikte konuşmak isterseniz. bilgi@kaosgldernegi.org adresine mail atabilirsiniz.
Haber Bağlantıları; http://www.kaosgldernegi.org/etkinlikdetay.php?id=7198

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.