• 16 Mayıs 2012 Çarşamba
  • 20:30

 • Bir Kadın... ...ilk kez dansa kalkıyor, ikincisini reddediyor, yirmi üçünde evleniyor, cinci hocaya gidiyor, büyü yapıyor, jinekolojik muayeneden geçiyor, aldanıyor, intikam yemini ediyor... Bir Kadın... kumpas kuruyor, adam tutuyor, çocukları alıp evi terk ediyor, zar zor iş buluyor, ev kuruyor, ödül alıp tatile gidiyor, dava açıyor, savunuyor, kırkında boşanıyor... Bir Kadın... uyanıyor ve soruyor: Hayatı boyunca kaç kez uyanır insan? Oyun gerçek bir hayat hikayesine dayanmaktadır. Doğal anlatıcı, bir dizi söyleşi çerçevesinde hikayesini anlatmış, ardından yazar Sevilay Saral da bu söyleşilerde oluşan malzemeyi sahnelemeye dönük olarak yeniden yorumlamış ve biçimlendirmiştir.


  "Benim Çocuğum" çocukları LGBT bireyler olan Türkiyeli bir grup cesur ve ilham verici anne ve babanın deneyimleri ile ilgili yapım aşamasında olan uzun metrajlı bir belgesel filmdir. BGST-Tiyatro Boğaziçi olarak "Bir Kadın Uyanıyor" oyunumuzu bu kez bu projenin tamamlanması için gereken bütçeye katkıda bulunmak için oynuyoruz.

  16 Mayıs 2012 Çarşamba, 20:30

  Maya Sahnesi
  (İstiklal Caddesi Halep Pasajı, Kat:2)

  Biletler* Maya Sahnesi gişesinden alınabilir.

  Rezervasyon: 0 212 252 74 52, 0 535 646 04 44

  *Bu gösterim filme destek kampanyasının bir parçası olduğu için bilet fiyatları çeşitlidir. Vermek istediğiniz desteği siz belirleyin: 25TL, 50TL, 100TL veya 200TL

  Yazan-Reji: Sevilay Saral
  Oynayan: Aysel Yıldırım
  Işık- Efekt: Gülcan Küçük, Zilan Kaki
  Dekor - Kostüm: Ayşan Sönmez, Nilgün Ilgıcıoğlu, Özlem Pehlivaner
  Müzik: Diler Özer, Feryal Öney, Ülker Uncu
  Kostüm: Nilgün Ilgıcıoğlu, Özlem Pehlivaner
  Görüntü: Pınar Özkul
  Afiş Tasarımı: Filiz Bilmiş


Haber Bağlantıları;

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.