Eski Yeni gey bar değil fakat, geylerin de sıklıkla gittiği mekanlardan. KaosGL'nin Facebook Sayfasında paylaştığı üzere, eskiden de yaşanan "uyarı" mevzuu tekrar edilmiş.

"19 Mayıs saat 02:00 sularında iki gey öpüştükleri için garsonlar tarafından “yasak” diyerek uyarıldı. Kadın-erkek çiftlerin öpüştüğü mekânda eşcinsel oldukları için yasaklanan çift bu muameleyi kabul etmeyerek öpüşmeye devam etti.
Sonrasında garsonların sert müdahalesiyle dışarı çıkarılmak istendi. Mekândaki diğer eşcinsellerin dirençli duruşu ve desteği sayesinde dışarı çıkmayan çift ve destekçiler bir süre sonra EskiYeni’nin önünde bir protesto gerçekleştirdi. Eşcinseller üzerinden büyük paralar kazanan bu mekânın, “böyle kural koyduk” diyerek eşcinsellere ayrımcılık yapması olaydan yeni haberdar olan kişilerin de büyük tepkisi çekti. Kalabalığın mekâna girişi EskiYeni’nin badigard barikatıyla engellendi. Polis görevlilerin olay yerine gelmesiyle şikâyetçiler ayrımcılığı ve yaşanan darpları bildirmek üzere Necatibey Karakolu’na yönlendirildiler."


http://madisozluk.com/eskiyeni

"gey bar değildir ama sixties'e alternatiftir bir sürü ankara geyi için. farkı ve varoluşunun anlamı cinsel tercihlere aldırış etmemesi olsa da içeri alınmama sebebi halen "4 erkek mi oturacaksınız????:s:s:s:s:s" tavrında saklıdır. kapısında "doluyuz şu an alamıyoruz" değil de "4 erkek alamayız" gibi bir sebep sunarak geyleri yok sayan 2 tipsizi barındıran bir barın elbette gey friendly olmaktan söz etmesi mümkün değil. çünkü geylerin girişi illa ki kendilerini tanıyan birilerini bulup da kapıdakileri ikna etmekle mümkün oluyor.. allah razı olsun doğrusu!
ayrıca henüz 2 senedir değişmeyen o playliste hiç değinmedim. gerçi birlikte her gidişimde ısrarla "aaaaaa alidesidero çalıyooo" diye şaşırabilen polyanna arkadaşlarım da var ama.. neyse.
suyu ısınıyor. kalabalığı azaltmak için bir şekilde girişi kontrol etmek durumundalar bunu tabii ki anlıyorum. lakin herhangi bir bar gibi yapmamalı bunu. çünkü orayı herhangi bir bar olmadığı için sevdik.
dilerim yeni passage'lar açılsın... açılsın ki eskiyeni ile alakası olmayan bir ortamı eskiyeni ile karşılaştırabilen bireyler, gözü kara bir moda çılgınlığıyla "eskiden eskiyeniye gidiyoduk şimdi passage'a gidiyoruz canımmm" şeklinde beni halden hale sürükleyen ablalar abiler aradan bi çekilsin.. ankara'da öteki'lerin kendileri olabildiği, öteki'lerin taciz edilmeden kendileri olabildiği yegane eğlence mekanı da bu özelliğini koruyabilsin." cazradacazra

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.