Futbol dünyasında homoseksüelliğin bir tabu olduğunu, kimi zaman bir hakemin ya da oyuncunun cinsel kimliğini deşifre etmesi ile yaşanan tartışmalar ortaya koyuyor.

Alman amatör liginde mücadele eden “MittelRhein” futbol kulübü, eşcinsellerin ayrımcılığa maruz kalmasını önlemek için, futbol dünyasındaki eşcinselleri destekleme kampanyası başlattı. Kampanyanın sloganı “Her 11’imizden biri eşcinsel!” Bu arada, amatör ligde görev yapan bir hakem de eşcinsel olduğunu açıkladı.
"Kötü tepki almadım"
Eşcinsel olduğunu açıklayan hakem Hilko Paulsen, cinsel kimliğini deşifre ettikten sonra hiçbir olumsuz tepki almadığını belirtiyor. “Bu benim için önemli bir soruydu: Eşcinsel olduğun gerçeğiyle futbol dünyasında nasıl bir tutum benimseyeceksin? O dönemlerde, erkek arkadaşlarımla el ele dolaşıyordum. Bir gün aniden hakem yardımcılarından biriyle karşılaştım. Daha sonra benimle bu konu hakkında konuştu. Açıkça her şeyi konuştuk, bana güç verdi ve ‘bunda çekinilecek bir şey yok’ diye konuşan hakem, sahada da şimdiye kadar küfür ya da hakaret benzeri kötü bir durumla karşılaşmadığını söylüyor...


Haber/İlgi Bağlantıları;  http://www.pressturk.com//futbol-dunyasi-karisti-her-11-de-bir-homoseksuel-video.html

http://www.dw.de/einer-von-11-ist-schwul/a-5378139

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.