Programın amacı:Kurulduğu günden itibaren SPoD'un çevresi genişliyor. SPoD'un düzenlediği etkinlik ve kampanyalarda doğrudan yer alanlar kadar, "SPoD'un çalışmalarına biz de katkı sağlamak istiyoruz. Neler yapabiliriz?" diyenlerin de sayısı artıyor.

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan "LGBT Hareketi ve Aktivizmi Programı"  bu ikinci grubu hedefliyor. Programın amacı, genel olarak LGBT hareketi içerisinde, özel olarak da SPoD'da etkinlikler düzenlemek isteyen fakat nereden ve nasıl başlayabileceğini bulamamış kişilere destek sağlamaktır. 

Programın, katılmak isteyenler arasından seçilecek 20 kişiyle gerçekleştirilmesi öngörülüyor. Bu grubun, Eylül 2013'te 4 gün ve Şubat 2014'te 3 gün olmak üzere toplam 7 atölye gününe katılması planlanıyor. Atölye günleri, katılımcıların LGBT hareketi ve aktivizmi alanlarında yetkinliklerini arttırmalarını hedefliyor.

Program katılımcılarının, bu iki buluşmanın arasındaki 4 aylık dönemde, kendi geliştirdikleri etkinlikleri uygulamaları öngörülüyor. Böylece alandaki ilk çalışmalarını, düzenli olarak destek alabildikleri bir program çerçevesinde uygulayabilecekler.

Daha Fazla Bilgi ve Detay İçin,Spod

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.