La Civilta' Cattolica dergisine röpörtaj veren papa ,29 sayfalık röpörtajda;


Din adamlarının, eşcinsellere nasıl davranması gerektiğini anlatan Papa,

Tanrı, yaşam boyunca insanların yanındadır ve biz de düştükleri durumdan çıkmaları için onların yanında olmalıyız. Merhametle yanlarında olmalıyız"

"Herkesin evi olduğunu hissettirmemiz gereken bu Kilise, sadece seçilmiş, küçük bir gruba açık olan bir şapel değildir"

‘Sosyal yaralı' eşcinsellerden mektuplar aldığını anlatan Papa, "Bana, kendilerini Kilise tarafından cezalandırılmış hissettiklerini söylüyorlardı. Ancak Kilise bunu yapmak istemedi" diye konuştu. Papa bir keresinde, eşcinselliği kabul edip etmediğine yönelik provokatör bir soruyla karşı karşıya kaldığını ve buna, "Söyle bana: Tanrı bir homoseksüele baktığında, onun varlığını sevgiyle kabul mü eder yoksa kınayarak ret mi eder?" cevabıyla karşılık verdiğini belirterek, "Her zaman, sadece insanı önemsemeliyiz" diyerek, insanlar arasında ayrım yapılmaması gerektiğinin altını çizdi.


Temmuz ayında Katolik Gençlik Günleri için bulunduğu Brezilya'dan dönüşünde uçaktaki gazetecilerle bir araya geldiği sırada, "Bir insan eşcinselse ve iyi niyetle Tanrı'yı arıyorsa ben kimim ki onu yargılayayım" açıklamasına da açıklık getiren Papa, "Ben bunu söylerken, dini öğretilerin bize söylediğini aktardım. Din, insanlar üzerinde, görüş bildirme hakkına sahiptir. Ancak yaratılışta Tanrı bizi özgür kıldı" dedi.


Röp:Tamamı>>  http://haber.stargazete.com/dunya/papadan-escinsel-acilimi/haber-791005#ixzz2fRr6rcWW


Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.