Odtü'de yaşanan olayları ODTÜ'lü kızın üzerindeki Tokio Hotel tişörtü!  başlığıyla veren "ODTÜ'de başörtülü olan bazı öğrencilere cemaat mensubu oldukları gerekçesi ile faşistçe davranıldı." alt başlığıyla haberine devam eden;  haberevet sitesi, başörtülü öğrenciye pankart gösteren kızın da Tokio Hotel tişörtü giydiği ve Tokio Hotel solistinin, grubun diğer üyesi ikiz kardeşi Tom'la ilişkisinin olduğu bilgisini  ekliyor.

Ortada cemaat ve Odtü'lü öğrencilerin tartışması/çekişmesi varken Tokio Hotel solistinin eşcinsel olmasından kime ne, sana ne diye sorarlar. Haberin ana konusuyla grubun eşcinselliği arasında nasıl bir bağlantı kurmuş olabilirsiniz? 

Haberi yapanlar, orada pankart açan grubu, sözüm ona eşcinsellikle itibarsızlaştırmaya çalışarak, homofobisini yansıtırken; karşılarında duran TH Türkiye Fanları'nın aşağı kalır yanları yok. 

Haberevet'in yaşadıkları mağduriyeti(!) anlattıkları habere göre, Tokio Hotel Fanları, Bill ve Tom'un eşcinsel olmadıklarını; hakaretler eşliğinde sosyal medyadan kendilerine iletmişler. Tabi haber altında yazan yorumları okursanız, homofobinin küçük yaşlardan itibaren yeşerdiğini göreceksiniz.

Haberevet'in  homofobik/taraflı haberciliğiyle TH Türkiye'nin homofobik fanları arasında, öğütülüp duruyoruz, eşcinselliğimize sağlık.


Tokio Hotel: Alman Pop Rock Grubu. 


Semih Şen /H.MadiSözlük

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.