4. Üniversitelerarası Homofobi, Bifobi, Transfobi Karşıtı Öğrenci Buluşması gerçekleşiyor! İlki Aralık 2012'de gerçekleşen buluşmalarda(*) yaklaşık 15 farklı üniversiteden gelen öğrenciler olarak tanıştık, ortak ya da bir üniversiteye/kampüse has sorunlarımızı tartıştık, birlikte çözümler aradık, deneyimlerimizi paylaştık, yapacaklarımızı planladık ve bol bol sohbet ettik. Onur Haftası sürecinde, geliri Onur Haftası ve Trans Misafirhanesi ile paylaşılan bir dayanışma partisi düzenledik. Çeşitli üniversitelerdeki 17 Mayıs Homofobi ve Transfobi Karşıtı Gün etkinliklerini koordine bir şekilde yürüttük ve Heteroseksizm Karşıtı Kampüs Yürüyüşü gerçekleştirdik. En önemlisi hep iletişimde ve dayanışmada kaldık.

Üniversitelerdeki homofobi, transfobi, bifobi karşıtı öğrenciler dördüncü kez, bu defa Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs'te toplanıyor. Lezbiyen, gey, biseksüel, travesti/transseksüel ve interseks öğrenciler olarak okullarda yaşadığımız sorunları paylaşmak ve çözmek, kampüslerde görünürlüğü sağlamak ve fikirlerimizi paylaşmak üzere okulunda bir topluluğa üye olan ya da olmayan herkesi bekliyoruz!

Yer: Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs, Özger Arnas Salonu (Kırmızı Salon)

Zaman: 16 Kasım 2013, Cumartesi, 17:00

Bilgi Üniversitesi'nden öğrenciler ve Bilgi Gökkuşağı
Boğaziçi Üniversitesi'nden öğrenciler ve luBUnya-Boğaziçi
Galatasaray Üniversitesi'nden öğrenciler ve Lion Queer
İstanbul Üniversitesi'nden öğrenciler ve İÜ Radar
İstanbul Teknik Üniversitesi'nden öğrenciler ve Cins Arı
Koç Üniversitesi'nden öğrenciler ve kuir.
Marmara Üniversitesi'nden öğrenciler ve MadiMar
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nden öğrenciler ve Flu Baykuş
ODTÜ LGBT Dayanışması
Özyeğin Üniversitesi'nden öğrenciler, Özyeğin Üni. İnsan Hakları Kulübü ve Rengarenk Özü
Uludağ Üniversitesi'nden öğrenciler ve Özgür Renkler
Yıldız Teknik Üniversitesi'nden öğrenciler ve YTÜ ODAUlaşım: Taksim'den 559C'ye (artık taşkışla'dan kalkıyor), Şişli'den 59R'ye, Kabataş'tan 43R'ye, Bakırköyden 94B'ye, Sarıyer civarından ise 59RS'ye binerek kampüse ulaşabilirsiniz. Boğaziçi Üniversitesi durağında inin, göremezseniz Güney Kampüs'e girişi sorun. Güney Kampüs meydanına indiğinizde Özger Arnas Salonu (Kırmızı Salon) meydanın sol köşesinde kalacak. Onu da sorun. Sora sora Bağdat bulunur. (Gelirken Etiler ve Zincirlikuyu'dan geçecekseniz trafik yoğun olacağı için erken çıkmanızı tavsiye ederiz.)

İlk buluşma: https://www.facebook.com/events/545440815485977
İkinci Buluşma: https://www.facebook.com/events/310111625758187
Üçüncü buluşma: https://www.facebook.com/events/318862714907181

Okula girişte hiçbir problem yaşamazsınız. Olur da güvenlik sorarsa, LuBUnya'nın etkinliğine geldim diyebilirsiniz.Haber/İlgi Bağlantıları;  http://goo.gl/fAUpFO

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.