Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD)’un ev sahipliğini yaptığı LGBT’lere yönelik Yerel Yönetimler Siyaset Okulu 11 Kasım’da İstanbul’da kapılarını açıyor.
11-17 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan Siyaset Okulu’nun bu yıl ikincisi düzenleniyor. LGBT’lerin siyasi temsil ve katılımını arttırmak amacıyla gerçekleştirilen Siyaset Okulu’na İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Dersim, Diyarbakır, Gaziantep, Eskişehir, Antalya ve Mersin’den 20 LGBT aktivisti katılacak. Queer Adana, ODTÜ LGBTİ Dayanışması, Antalya Pembe Karetta Oluşumu, Diyarbakır’dan Keskesor, Eskişehir’den Mor El, Gazi Antep’ten Zeugmadi, İstanbul’dan Boğaziçi LGBT ve Hevi, İzmir’den Siyah Pembe Üçgen ve Tunceli’den Yeşil Ev Queer örgütlerini temsil eden katılımcılar Yerel seçimlerde bulundukları illerde seçim izleme çalışmaları da yürütecekler.
Siyaset Okulu’nda ele alınacak konu başlıkları şöyle: LGBT Hareketi ve Siyasete Katılım, Yerel Yönetimlerde Katılım, Denetim ve Kent Konseyleri, Ayrımcılıkla Mücadelede Yerel Yönetimlerin Rolü, Eşitlik Perspektifinin Yerel Politikalarla Bütünleştirilmesi, LGBT Odaklı Sosyal Politikalar ve Yerel Yönetimler.
Yerel yönetimler Siyaset Okulu LGBT’leri yerel yönetimler ve mekanizmaları konusunda bilgilendirmek, LGBT örgütlerinin yerel yönetimleri izleme kapasitesinin arttırılması, yerel yönetimlere yönelik LGBT taleplerinin savunulması ve 2014 yerel seçimlerinin LGBT hakları açısından izlenmesi ve değerlendirilmesini hedefliyor.
Soru ve görüşlerinizi siyasitemsil@spod.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Haber/İlgi Bağlantıları;
http://www.spod.org.tr/

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.