SPoD, LGBTi bireylerin gündelik hayatta, aile, okul, arkadaş, iş çevresinde karşılaştıkları baskı, ayrımcılık ve şiddet gibi sorunlarla baş etmelerini sağlamada gönüllü ruh sağlığı uzmanları aracılığı ile psikolojik destek ve danışmanlık alabilmelerini kolaylaştırıyor.

Kimler başvurabilir?
Cinsel yönelimi ya da cinsiyet kimliğinden kaynaklanan sorunları aşmada psikolojik desteğe ihtiyaç duyan bütün LGBTI bireyler başvurabilir. Çalışmalarımız şimdilik sadece İstanbul ile sınırlıdır.

Nasıl başvurabilirsiniz? 
Ruh sağlığı uzmanlarımıza ulaşabilmek için öncelikle aşağıdaki link üzerinden ulaşabileceğiniz kısa formu doldurmanızı rica ediyoruz. Başvurunuzun ardından yapılacak bir ilk görüşme sonrasında uygun uzmana yönlendirilebilirsiniz.

Terapi Şartları Hakkında
·      -   Psikolojik destek 12 hafta olarak kurgulanmıştır.
·      -   Danışanın katılamadığı seanslar öngörülen toplam 12 seanstan düşülecektir ve danışanlar 24 saat önceden haber vermeden gelmedikleri randevulardan ekonomik olarak yükümlüdür.
·      -   İki kere üst üste terapiste haber vermeden görüşmeye gelinmediği hallerde danışan görüşmeleri bıraktığı kabul edilerek bekleme listesine alınacaktır.
·       –  Danışanlar aynı zamanda terapistinin yönlendirmesiyle yine SPoD'un gönüllü ruh sağlığı uzmanları tarafından modere edilen grup görüşmelerine de katılabilirler. 
·       –  HIV ile yaşayan LGBTI bireyler doğrudan SPoD ofise isim vermek zorunda olmadan  başvurduklarında ilgili uzmana yönlendirileceklerdir.

Spod Gönüllü Ruh Sağlığı Uzmanları Hakkında 
SPoD gönüllü ruh sağlığı uzmanları kendi klinik deneyimlerinin yanında SPoD'un düzenlediği 40 saatlik LGBTI danışanlarla danışmanlık süreçleri hakkında bilgilendirici çalışmaya katılmış uzmanlardan oluşmaktadır. Bununla beraber uzmanlar danışmanlık süreçleri boyunca eğitmen uzmanlarımız aracılığıyla düzenli olarak süpervizyon almaya devam edeceklerdir. 


Haber/İlgi Bağlantıları; LGBTİ Bireylerin Ruh Sağlığına Erişimi Kolaylaşıyor

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.