Geçtiğimiz günlerde ; Türkiye'nin (açık) ilk eşcinsel milletvekili adayı Barış Sulu HDP'den aday
Barış Sulu -indiegogo.com
gösterilmişti. 

Seçim çalışmaları için ;İndiegogo'da adına bir destek kampanyası başlatmış. Kampanya için toplamak istediği rakam Türkiye şartlarında gayet "mütevazı" desem yeridir. 

Destek sizi için şuradan alalım.Merhaba,
Ben Barış Sulu,
Tam 20 yıl önce dolaptan çıktığım, “ben eşcinselim” deyip cinsel kimliğimi kabul ettiğim günkü kadar heyecanlıyım, çünkü şimdi de “evet ben eşcinsel bir milletvekili adayıyım” diyorum.
Bu yolculuğumun büyük bir yük olduğunun gayet farkındayım, 1998’den beri içinde yer aldığım LGBT mücadelesinde edindiğim deneyim sonucu büyük yükleri sırtlanmadıkça ilerleme kaydedilmediğini anladım, 20 yıl önce 20 kişi zor yürürken şimdilerde sesimizin yüzbinlerle savunulması bu mücadeleyi yüklenen ve sesi şimdiye kadar duyulmamış hak savunucularının yani biz LGBT bireylerin cesaretinin sonuçlarıdır ve en güzel sonucu da özgürlüktür.

Dünyada özgürlüğünden mahrum tek bir eşcinsel, biseksüel, trans, interseks, kendini cinsiyetsiz olarak adlandıran ya da cinsiyetini adlandırmayan kişi bile kalmaması hayalini kurdum ve bu hayalin peşinden gidiyorum.
Toplumun tüm kesimlerinin Eşcinsel, Biseksüel, Trans, İntersekslerle barışmasının zamanı geldi, bu fırsatı hepbirlikte yaratabilmek için desteğinize ihtiyacım var.
Birlikte yaşamak için, Anayasa’nın eşitliği düzenlediği maddesinde “cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği” ifadelerinin geçmesi için, Nefret Suçları Yasası’nda eşcinsel, biseksüel, trans, intersekslere koruma sağlanabilmesi için, sağlık hakkına başta trans ve interseks bireyler olmak üzere tüm LGBTİ'lerin eşit bir şekilde erişiminin sağlanması için, eğitim ve istihdamda LGBTİ bireylere yönelik ayrımcılıkların ortadan kalkması ve yasal korunmaya alınması için, medeni haklardan LGBTİ'lerin eşit şekilde yararlanabilmesi için
Meclis’e Barış Gerek!
Seçim kampanyamı desteklemek için bağışlarınızı bekliyorum. Sevgilerimle.
HDP Eskişehir Milletvekili Adayı
LGBTİ bireylerin önündeki barajları da hep birlikte yıkalım!Semih Şen

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.