Röpörtaj: PembeHayat - Hande İmbat


Kalbimdeki Deniz 8.Bölüm'den
Kalbimdeki Deniz dizisinde yer alarak dikkatleri çeken trans oyuncu Göksu Başaran’la geçmişi, yeni projeleri ve LGBTİ hareketini konuştuk.


Öncelikle Ankara’ya hoşgeldin. Kalbimdeki Deniz adlı dizide gözaltında olan bir trans kadını canlandırıyorsun. Oyuncu kadrosuna dahil olman nasıl gerçekleşti?

Nasıl kadroya dahil oldum.. Daha önceden Küçük Ağa dizisinde oynadım. Dizinin yönetmeni Aysun hoca benim sosyal medya hesabımda ekli, kendisi bana mesaj attı. ‘Kalbimdeki Deniz adlı dizide senin için çok güzel bir karakter yazıldı, oynamak ister misin?’ dedi. Ben tabii ki duyunca çok heyecanlandım, üzerine biraz da bahsedince tereddütsüz bir şekilde kabul ettim.

Bize rolünden bahseder misin ? Nasıl bir rolde oynuyorsun ?

Nezarete getirilmiş bir trans kadını oynuyorum. Başrol oyuncusu Özge Özberk ile arkadaş oluyoruz orada. Çaresiz bir kadın nezarete geliyor ve çaresizliğinden dolayı bana sarılıyor, ağlıyoruz ve ardından arkadaş oluyoruz.

Peki bu rolünün devamı olacak mı ?

Rolün devamı var ama süprizler de var. İki bölüm daha var yayınlanacak, tabii ki seyirciyi şaşırtacağız.
İdolün olan bir oyuncu var mı? Meryl Streep benim idolümdür mesela, gelsin hemen beni bile oynar burada..

Evet, var. Ayta Sözeri diyebilirim. Hep bir Avrupa’daki Amerika’daki oyunculara özenme var ama neden? Türkiye’de o kadar güzel ve iyi oyuncular var ki. Ayta Sözeri’nin yaptığı işleri kesinlikle göz ardı edemeyiz.  Hepimizin önüne bir yol açmıştır. Bizim hatamız da biraz bu sanırım, yanı başımızdakileri görmüyoruz. Türkiye’de çok başarılı oyuncular var. Seyhan Arman’ında hakkını yemek istemem, o da çok iyi ve başarılı bir oyuncu.

Röpörtajın Tamamı 🔗


Göksu Başaran 
Youtube 
Twitter


Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.