.instagram/davidhaigh
      İngiliz takımı Leeds United'ın eski idari müdürü David Haigh, 2014 yılında bir futbol takımını satın almak üzere Dubai'ye gitti. Fakat daha sonra yaptığı işlemler nedeniyle faturalarda sahtecilik yapmak ve yasadışı şekilde  fon aktarmaktan yargılanarak suçlu bulundu. 2 yıl hapis cezası alan Haigh, 22 ay hapiste kaldıktan sonra serbest bırakıldı.

Hapisten çıktıktan sonra çeşitli kereler yaşadıklarını anlatan Haigh, hapishanede eşcinsel olduğu için tecavüze ve işkenceye uğradığını söyledi. Haigh, birçok kere dövüldüğünü de belirtti. Eski futbol yöneticisi, "Kategorik olarak ayrımcılığa uğradım. Bunun nedeni eşcinsel olmam ve partnerimin de Müslüman olmasıydı" dedi.

Birçok kez başına gelenleri yetkililere bildirmesine rağman, hiçbir önlem, yada yaptırım uygulanmamış ve hatta eşcinsel olduğunun gizli kalması gerekirken yönetim tarafından bu bilgi yayılmış.

İngiliz polisi, Haigh'ın iddiaları üzerine Dubai'de olanlar hakkında soruşturma başlattığını açıkladı. Soruşturma sonunda Haigh'in işkence yaptığını söylediği kişiler hakkında İngiliz devleti, tutuklama emri çıkartabilir.

 mirror.co.uk

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.