Sayı:1 /Aralık 2017

Sayı:1 /Aralık 2017 İndir


      Akışkan Sayfalar Dergisi, TransMetu alt başlıklı projemizin ilk sayısıyla sizleri sevgiyle, ve onurla selamlıyoruz. Akışkan Sayfalar Dergisi öncelikli olarak ODTÜ’deki trans+ öğrencilerin arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek ve trans+ öğrencilere kampüste kültür, sanat, edebiyat, felsefe ve diledikleri birçok alanda kendilerini geliştirebilecekleri; ifade edebilecekleri ve dilerlerse seslerini duyurabilecekleri bir alan oluşturma amacındadır.


     Bu vesileyle ODTÜ ve diğer üniversiteler başta olmak üzere Türkiye’nin birçok bölgesinden trans+/nonbinary kişiler arasındaki iletişimin kuvvetlendirilmesi ve daha çok ortaklaşarak dayanış- manın arttırılması; cinsiyet mücadelesi anlamında yeni, güçlü projelere imza atılması hedeflenmektedir.
   

  Akışkan Sayfalar, ODTÜ’nün sadece Trans+ yazarlardan oluşan ilk trans+ fikir, kültür & sanat dergisi olması açısından tarihi bir öneme sahiptir. Dergi, trans+/nonbinary öğrenciler başta olmak üzere, her kesimden insanın, kendi güçlerinin farkına varıp, hayatları ve hayalleri için mücadele etmeleri gerektiğine dair uçsuz bucaksız hikayeler ve büyük bir emek barındırmaktadır, barındıracaktır.

Dergi, Sivil Düşün AB Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. 

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.