Gaystarnews'de yer alan habere göre; teknoloji odaklı bir kuruluş olan Time Well Spent, kullanıcıları mutsuz eden uygulamaları belirledi. İlk sırada Grindr var.

Mobil cihazların ve uygulamaların etkilerini incelemeye odaklan araştırmada Moment ile ortak olarak 200.000 İphone kullanıcısıyla anket yapıldı. Kullanım süreleri tespit edildi.


       Şaşırtıcı bir şekilde kullanıcıların% 77'si Grindr 'ı kullanırken mutsuz olduklarını belirtti. Günlük kullanım ortalaması ise 61 dk olarak belirlendi.

Mutsuz eden uygulamalar

Sıralamada Facebook (% 64),Tinder (% 56), Instagram (% 51) ve Snapchat (% 50) gibi önemli sosyal medya uygulamaları ilk sıralarda yer aldı.


Mutlu eden uygulamalar

Calm, Headspace gibi meditasyon uygulamaları ise çok kısa kullanım süreleri ve mutluluk oranları ile ilk sırada yer aldı.
Okumayı, öğrenmeyi teşvik eden, Audible ve Kindle gibi  uygulamalar yanında Amazon Müzik ve Spotify gibi uygulamaların insanları daha mutlu ettiği sonucuna varıldı.

Daha fazla zaman, daha fazla mutsuzluk
Kuruluş, bir uygulamanın uzun süre kullanılmasının mutsuzluğu 2.4 kat arttırdığını keşfetti.

Örneğin, Netflix'te günde 40 dakika harcayan insanlar, Netflix'te günde 80 dakika harcayan insanlardan daha mutlu olduğunu bildirdi.
Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.